3 maja 2011

Eko mama?

Obserwując zabawki moich dzieci stwierdzam, że jest ich zdecydowanie za dużo...oczywiście zabawek nie dzieci:-)

Po drugie większość z nich jest plastikowa i mocno kolorowa. Oczywiście nie zaprzeczam, że podstawą pobudzania poczucia estetyki u dzieci oraz prawidłowego rozwoju i postrzegania otoczenia są barwy. Lecz większość zabawek jest tak krzykliwa, że aż przesycona kolorystyką. Na szczęście już wyrosłam z kupowania drogich zabawek "fiszerprajsowskich"- jest ich jeszcze garstka dla przyszłego potomka.

Sukcesywnie ograniczam i chowam do pudeł te przekolorowane cuda. Ostatnio trafiłam na eko-bloga, a później na made by joel.
Polecam, bo to kopalnia świetnych i ekologicznych, a przede wszystkim mocno rozwijających wyobraźnię pomysłów na wspólne projektowanie i wykonywanie zabawek. Czas spędzony wraz z dzieckiem nad własnoręcznie zrobioną zabawką to ogromna frajda dla obu stron. I nie zastąpi tego żadna zabawka z mnóstwem melodyjek i zabawiaczy- stworzonych w jednym celu- byle tylko dziecko dało nam odetchnąć...

Własnoręcznie zrobiona i pomysłowa zabawka także może zająć dziecko na wiele niezbędnych nam czasami minut ;-)

W każdym razie ja zaczynam od karuzelki z ptaszkami a później rybki pływającej wzdłuż nitki:-)

Myślę, że to niezła odskocznia od craftowania szczególnie gdy dzieci się nam nudzą w takie dni jak ostatnio:-)

Pozdrawiam!!

1 komentarz:

  1. Tak na szybko przejrzałam te blogi które poleciłas i faktycznie to kopalnia pomysłów ,a karuzela z ptaszkami jest świetna :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło i dziękuję za obecność:-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

odwiedzają mnie...

masz chwilkę na reklamę? kliknij :-)

klikamy reklamy...